Avratlar's Blog

Just another WordPress.com weblog

‘Yabancı Gelin’ başladı

Programda, aradıkları aşkı bulup evlenmek için Türkiye’ye gelen 10 yabancı güzel, onları bekleyen 5 Türk genci ve kayınvalide adaylarının yaşadıkları ekrana yansıyacak.
https://i1.wp.com/eng.drumandbass.ru/img/elements/photos/9_Toper%20&%202%20girls%202.jpeg
Her yabancı gelin adayının 3000 Euro almaya hak kazandığı “Yabancı Gelin” yarışmasında, birinci olacak çifti tam 50.000 Euro ödül bekliyor. Programın sunucusu Sema Öztürk, “Bence çok keyifli bir iş olacak, çünkü herkes bu tür yarışmaları özledi. Ayrıca seyirci, dünyanın dört bir yanından gelen kızların ilişkilere bakış açısını da görecek” dedi.
10 genç kız, aradıkları aşkı bulup evlenmek için ülkelerinden ayrıldı, yüzlerce kilometre yol aşıp Türkiye’ye geldi. Onlar kameralarla dolu bir evde kendilerini hem Türk gençlerine, hem de annelerine beğendirmeye çalışacak, yaşananlar da bu akşamdan itibaren Star TV’de yayınlanacak. Yarışmacı olan her yabancı gelin adayının 3000 Euro almaya hak kazandığı “Yabancı Gelin” yarışmasında birinci olacak çifti tam 50.000 Euro ödül bekliyor. Bu ilginç yarışmanın detaylarını, programın sunucusu Sema Öztürk’ten aldık.
https://i0.wp.com/www.g21.net/whispergrax/TilaNguyencov.jpg
Bu projede yer almaya nasıl karar verdiniz?

– Yarışmanın tanıtımları dönerken “Ne güzel bir iş, kim bilir kim sunar… Keşke ben sunsam” dedim. Epey bir süre sonra içimden geçtiği gibi teklif bana geldi. Bence çok keyifli bir iş olacak, çünkü herkes bu tür yarışmaları özledi. İnsanların birbirleriyle flört etmesi, kültürlerini paylaşması tıpkı gerçek hayattaki gibi olacak. Duygusal arkadaşlıklar kurulacak. Ayrıca seyirci, dünyanın dört bir yanından gelen kızların ilişkilere bakış açısını da görecek.

“Yabancı Gelin” nasıl bir program?

– “Yabancı Gelin” formatı ilk kez Türkiye’de deneniyor. Dünyada böyle bir yarışma yok yani… Dünyanın farklı köşelerinden gelen 10 yabancı kız, Türkiye’de aşkı bulmaya çalışacak. Karşılarında ise 5 Türk genci ve onların anneleri olacak. Hepsi yarışma sonuçlanana kadar aynı evde yaşayacaklar.

“Benimle Evlenir misin?”in bu versiyonu sizce tutar mı?
https://i0.wp.com/photos-b.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v192/249/47/704888680/n704888680_387137_6671.jpg
– Öncelikle şunu söyleyeyim, bu bir evlilik yarışması değil, bir flört yarışması… Acaba bu insanlar hayatlarında yakalayamadıkları aşkları burada yakalayabilecekler mi diye bakacağız. Tabii tam tersi de söz konusu: Türk gençleri aradıkları aşkı yabancı adaylarda mı bulacaklar acaba?

Yarışmaya katılım nasıldı? Beklediğiniz kadar başvuru oldu mu peki?

– Beklediğimizin de ötesinde bir ilgi oldu. Tam rakamını söyleyemem ama 10 binin üzerinde diye biliyorum. “Akademi Türkiye”den sonra en çok yarışmacı çeken program herhalde bizimkisi… Bir de artısı var bu yarışmanın… Yarışmacıların dış hayat aktiviteleri de var. Bir evin içinde yaşasalar da dışarı çıkabilecekler yani…

Görev için mi dışarı çıkacaklar? Kurallar ne?

– Baş başa yemeğe gitmek bir görevse, evet görev olarak çıkacaklar. Sonra hep beraber at binmeye gidecekler, farklı aktivitelere katılacaklar. Kızlar yabancı olduğu için onlara İstanbul’a tanıtmak adına turlar düzenlenecek. Ama İstanbul dışına pek çıkılamayacak, belki hafta sonları küçük kaçamaklar olabilir…

– Alışverişlerini de kendileri mi yapacaklar?

/_np/1277/7091277.jpgEvet, kendi alışverişlerini kendileri yapacaklar. Başka farklılıklar da var. Şu anda kapalı bir telefonları var, haftada bir gün aileleriyle de konuşabilecekler mesela…

Peki bu yarışmacılar Türkçe biliyorlar mı?

– Bazıları biliyor. Mesela biri Ankara’ya okumak için gelmiş, ama o kadar sevmiş ki ev satın alıp oraya yerleşmiş. Bir başkası modellik için gelmiş, bir senedir burada. Sonra Norveçli Olga var… O Norveç’in küçücük bir balıkçı adasında yaşıyor, bu programı duyunca internete giriyor ve başvuru formunu dolduruyor. Sonra bizi arada, onu Norveç’ten getirttik, görüştük ve ülkesine yolladık. Sonra geri geldi, çekimlerini yaptık, tekrar gitti. Bugün üçüncü kez yarışmacı olarak geliyor.

Erkek adaylar ve annelerinde aradığınız özellikler nelerdi?

– Beş erkek yarışmacımız var. İki tanesi teyzesiyle katılıyor. Çünkü birinin annesi rahatsız, diğerinin annesi de işinden ayrılamadığı için katılamıyor. Teyzelerimizden biri İngilizce öğretmeni. Hiç İngilizce bilmeyen annelerimiz de var. Ama eline sözlük alıp çalışan anneler bile gördük, yani çok azimliler. Bazılarının özellikle “Türk kızlarıyla anlaşamıyorum. Çok kıskançlar, çok kaprisliler” diye düşünceleri vardı. Programda da neden yarışmaya katıldıklarını anlatacaklar zaten…

Sizin göreviniz sadece sunuculuk mu olacak?

– Sadece sunum yapıp bitireceğim bir iş değil bu… Her dakikalarına, her mimiklerine, her ruh hallerine hakim olmam gerekiyor. Benim de hayatım evdekilerle birlikte başlıyor. Benim için bir oda yapıldı, ben de onlarla beraber
yaşayacağım, ama dışarıda… Ben programcı olarak projeye yaklaşmayı daha uygun buldum.

Peki taraf olacak mısınız? Mesela Türk kızları tarafı?

– Hayır, benim görevim onları yönlendirmeden ve yargılamadan dinlemek, yorumlarını almaya çalışmak… Daha çok nötr bir görevim var.

Siz böyle bir yarışmaya katılır mıydınız?

– Asıl soru yabancı biriyle birlikte olup olmayacağımsa, ben her zaman olabilir diye düşünüyorum. Çünkü önemli olan iki insanın birbirini sevmesi… Ben aşka inanıyorum. Anlaşamayacağım biriyle birlikte olmaktansa, anlaşabildiğim biriyle olmayı tercih ederim. Dil, din, ırk fark etmez. Tabii ki yine de önceliğim Türk erkekleri olur. Ama ola ki çok aşık oldum, neden olmasın?

Pelin Akad (Yapımcı): Ebru kendine farklı bir yol seçti

Bu tarz yarışmaların en gözde sunucusu Ebru Akel’di… Neden bu kez Sema Öztürk seçildi?

Evlilik yarışmalarını sekiz dönem Ebru Akel ile yaptık. Bana göre çok başarılı biri… Çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir sunucudur… Ama bu, farklı bir format. Biz tekrar Ebru ile çalışmış olsaydık, aynı format gibi /_np/1794/7091794.gifalgılanabilirdi. Üstelik onun filmi vizyona girdi. Oyunculukta çok yol aldı ve farklı bir yönde kariyerini ilerletmek istiyor.

İŞTE ADAYLAR

101 Akvilina: Litvanyalı Akvilina, henüz 19 yaşında. Seyahat etmeyi çok seviyor. Fransa, Polonya, İtalya ve Estonya’yı gezmiş. Şimdi de “Yabancı Gelin” için Türkiye’de… Lise mezunu olan ve modellik yapan yarışmacı, kıskanç erkeklerden hoşlanmadığını söylüyor. Onun için karşılıklı saygı ve aşk, bir ilişki için olmazsa

olmazları…

102 Nişona: Konservatuar mezunu bir şarkıcı olan 24 yaşındaki Nishona, 2,5 yıldır Antalya’da yaşıyor. Özbek güzelin en büyük tutkusu, aşk filmleri izlemek. Uzun boylu ve yakışıklı erkeklerin dikkatini çektiğini söyleyen Nishona, birlikte olacağı kişinin ayakkabı seçimine mutlaka dikkat etmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor.

/_np/1799/7091799.gif103 Lorraine: İtalya’da ve Türkiye’de modellik yapan 23 yaşındaki Lorraine, özel hayatında çabuk sinirlendiğini itiraf ediyor ve bunu İkizler burcu olmasına bağlıyor. Hollandalı güzel, erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçeceğinin farkında ve güzelliğinin yanı sıra yapacağı yemeklerle de erkekleri etkileyeceğini iddia ediyor.

104 Sergiyye: Bakü’de babasına ait bir restoranda işletmecilik yapan Azeri güzel Shargiyya, 23 yaşında… Zeki bir erkek ve fedakar bir anne aradığını söylüyor. Sevdiği insanı bulduktan sonra, nerede olursa olsun mutluluğu yakalayacağına ve iyi bir eş olacağına da inancı tam.

/_np/1797/7091797.gif105 Gelussa: Amerikalı Guelioussia, 27 yaşında ve üniversite mezunu bir finans analisti… Aynı zamanda modellik yapıyor. Evliliğinin sonsuza kadar süreceğini, çünkü sevdiği insan için her şeyini vereceğini söyleyen Guelioussia’nın kendisini seven erkekten tek bir istediği var: Kendisini olduğu gibi sevmesi ve değiştirmeye çalışmaması…

106 Veronika: Rus güzel Veronika, üniversite mezunu bir işletmeci… Uzun süredir Türkiye’de yaşıyor ve kendini evliliğe çok hazır hissediyor. Karşısındaki erkeğin fiziksel görünümünü değil, uyumlu olmasını önemsiyor. Oldukça da kıskanç; “Sevdiğim erkeğin başka kızlara bakmasına bile tahammül edemem” diyor.

/_np/1796/7091796.gif107 Alminera: 24 yaşında Macar güzel Almirena’nın mesleği modellik… Üniversitede iletişim eğitimi almış. Zeki ve kültürlü erkeklerden hoşlandığını belirten Almirena, evleneceği kişinin yakışıklı olmasını değil, kendisine aşık olmasını önemsediğini söylüyor. İtalyan yemekleri ve salata konusunda da kendisine fazlasıyla güveniyor.

108 Aliya: 24 yaşındaki Kazak güzel, lise mezunu ve tezgahtarlık yapıyor. Fiziksel özelliklere fazla önem vermediğini belirten yarışmacı için ilk sırada temizlik ve bakım geliyor. Seveceği erkeğin ailesinden de bir ricası var: Kendisini gelinleri gibi değil, kızları gibi sevmeleri…

/_np/1800/7091800.gif109 Maria: Rus yarışmacı Maria, 24 yaşında bir bilgisayar mühendisi… Ama o da rakiplerinin çoğu gibi modellik yapıyor. Hayatı boyunca yalnızca bir kere evlenmek gibi bir hayali var. Dikkatini çekecek erkek tipine gelince; koyu renk gözlü, esmer tenli ve uzun boyluların şansı

daha fazla. Sürprizlerden hoşlandığını söyleyen Maria, bir an önce Türkçe öğrenmek niyetinde.

110 Olga: 20 yaşındaki Norveçli güzel, lise mezunu… Kuaförlük yapan Olga ve iyi bir eş olacağını düşünen Olga, çok çocuklu ve mutlu bir ailenin hayalini kuruyor. Yeni insanlarla tanışmaya ve yeni maceralar yaşamaya oldukça meraklı. Esmer ve koyu renk gözlü erkeklerin daha çok dikkatini çektiğini de gizlemiyor.

Ocak 9, 2009 - Posted by | gelinler, rus gelin, yabancı gelin | , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: