Avratlar's Blog

Just another WordPress.com weblog

RUSYA’da kiralık anne servisi


RUSYA’da kiralık anne servisi (Rent a mama) milyonlarca dolarlık bir sektör haline geldi. Trud Gazetesi’nin haberine göre, Rusya’da yaklaşık 5 milyon çiftin çocuk sahibi olamamasından istifade eden uyanık firmalar, taşrada yaşayan genç kızları, özellikle Moskova ve St. Petersburg’a “kiralık anne” olarak getiriyor. Kiralık anne servisinin 9 aylık bedeli ise müşteri aileye 50 bin dolara patlıyor. Kiralık annenin eline geçen miktar ise ortalama 17 bin dolar. Rent a mama servis hizmetlerinin nasıl yürüdüğünü, nasıl sorunlar çıktığını da örneklerle sıralayan Trud Gazetesi şunları yazdı:

“Rusya taşrasında genç bir kızın tüm ihtiyaçlarını karşılaması için iyi para kazanma şansı neredeyse sıfıra eşit. Yüzlerce genç kız, bu yüzden kozmopolit şehirlerden gelen kiralık anne tekliflerine evet diyor. Sonuçta kiralık anne olmak, hayat kadını olmaktan iyidir. Özellikle Moskova’da çöreklenmiş firmalar kiralık anne olmaya razı olan kızları bularak büyük şehre getiriyor.”

Kiralık anne olan kızlardan bazıları uyanık çıkıyor. Moskova’da gözü açılan kiralık anne, yasalara göre doğacak çocuğun velisi sayıldığı için, kimi zaman çocuk sipariş eden aileden ek para kopartabiliyor.
Not : resimdeki Rus bakıcı değil Hepsi Gurubundan Eren bakıcı dır.

Ekim 17, 2008 - Posted by | Genel | , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: