Avratlar's Blog

Just another WordPress.com weblog

En ucuz koca Türkler,En güzel gelin Ruslar


Sayıları 200 bini bulan yabancıların Türkiye’ye yerleşmelerinin nedeni olarak ucuzluk gösteriliyor,
Diğer bir neden ise 50 yaş civarı Avrupalı kadınların, 20-30 yaş arası erkekleri beğenmeleri,
Gayrimenkul satın alarak Türkiye’yi işgal edeceklerinden korkulan yabancıların sayısı resmi rakamlarla 150 bine, gayri resmi rakamlarla 200 bine ulaştı. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK), Türkiye’de yerleşik yaşayan yabancılarla ilgili çarpıcı bir araştırma yaptı. ìYerleşik Yabancıların Türk Toplumuna Entegrasyonuî ismini taşıyan araştırmaya göre, Türkiye’ye yerleşen yabancıların büyük çoğunluğu başta Antalya ve Muğla olmak üzere Akdeniz ve Ege kıyılarında yaşamayı tercih ediyor.

https://i0.wp.com/img522.imageshack.us/img522/7500/rusg2kp3.png

EVLENMEYE GELİYORLAR
Rapora göre, yabancıların Türkiye’ye geliş nedenleri arasında yaşlı Avrupalı kadınların genç Türk erkekleriyle evlenmesi de önemli yer tutuyor. Buna göre, 50 yaş civarındaki yabancı kadınlar evlenmek için Türkiye’deki 20-30 yaş grubundaki gençleri seçiyor. Türk vatandaşlarının olası bir üyelik durumunda AB’ye uyum sağlayıp sağlayamayacakları tartışılırken rapor, Avrupalıların sık değişen yasalar, çevre ve gürültü kirliliği, ayrımcılık, hizmet alamama ve erkek egemen toplum olma gibi nedenlerden Türkiye’ye uyum sorunu yaşadığını ortaya koydu.

TÜRKİYE SUDAN UCUZ
Yabancıların Türkiye’yi tercih etme nedenlerinin başında Türkiye’nin Avrupa’ya göre daha ucuz bir ülke olması geliyor. Avrupalılar kendi ülkelerinde bin-bin 500 sterlinlik gelirle zor yaşarken, Türkiye’de bu parayla ortalamanın üzerinde hayat sürüyor. 3 oda 1 salon bir evi Almanya’da 430 bin, Fransa’da 300 bin, Yunanistan’da 500 bin, İngiltere’de 570 bin Euro ödeyen yabancılar aynı şartlardaki evi Türkiye’de 100 bin Euro’ya satın alabiliyor.

Ekim 17, 2008 - Posted by | Genel | ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: