Avratlar's Blog

Just another WordPress.com weblog

Bekaret ve bekaret kemeri

https://i1.wp.com/img89.imageshack.us/img89/4240/14re3.jpg

Bekâret, genel anlayışa göre tecrübesizlikten kaynaklanan duygusal bir saflığı ifade etmek için kullanılır. Geleneksel olarak ise, vajinal ilişki yaşamayan kadınlar için bakire, hiçbir cinsel aktivitede bulunmamış erkekleri için bakir kelimeleri kullanılır. Bekâret, evlilikten önce seksi yasaklayan dini inanışlara sahip kapalı toplumlarda değer yargısı olarak benimsenir.

Mitolojide bekâret, saflığı ve insanın kendini dizginlemesini gösterir ve Yunan tanrıçaları Athena, Artemis ve Hestia gibi figürlerin önemli karakteristiğini oluşturur. Neopagan gelenekte Tanrıça Üçlemesi Kuramı`nda yer alan 3 Tanrıçadan biri bâkiredir.

Ortaçağ Döneminde İngiliz Askerler Haçlı seferlerine katıldığından dolayı geride bıraktıkları kadınlardan kendilerini boynuzlamaması için böyle bi şey icat ediyolar..
Kemer O dönemde metal yada demirden yapılıyomuş.Haçli seferlerine giderkende kemere kilit atıyolardı herhalde..Kadınların Tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşılıycak sorusu benimde aklıma geldi Adamlar bunuda düşünmüşler haklı olarak.

Bu kemerler Medeni Dediğimiz Avrupa da hala kullanılmakta.Geçtiğimiz yıllarda İngiliz Kadın Turist Atina Havaalanında güvenlik bölümünden geçerken aniden elektronik dedektörün alarm zilleri çalmaya başlıyor. Kontrol sonucunda alarm zillerinin neden çaldığı ortaya çıkıyor: Kadının taşıdığı Bekaret Kemeri.:)

Ekim 12, 2008 - Posted by | Genel | , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: