Avratlar's Blog

Just another WordPress.com weblog

Telefonda seks


Eski Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, 2001 yılında “Kapatın’ dedi, ‘alo seks’ hatları kapandı. Ama bu yasak, ‘telefonda sekse’ son vermeye yetmedi. Sadece, Telekom üzerinden yapılan görüşmeleri, yani ‘devlet telefonundan seks’ yapılmasını engelleyebildi. Kurtulan bir tek devletin namusu oldu. ‘Seks’, sabit telefonlardan ‘cep’e kaydı. Ve hatta ‘alo seks’ sisteminin ev kadını çalışanlarının da işi kolaylaştı. İyice ufalan cep telefonlarını kocalardan saklamak, sabit telefon cihazlarını saklamaktan çok daha kolaydı.
Telefonla seks uzun zamandır servis sağlayıcı şirketlerin verdiği GSM numaralardan, yani cep telefonlarından sürüyor. Yani ‘hayat yine bildiği gibi akıyor’ ve yasak tanımıyor.
İsmini ve şirket adını saklı tutarak Tempo’ya konuşan bir ‘canlı hat’ genel müdürü, Türkiye’de yaklaşık 20 civarı büyük kurumsal şirketin bu sektörde faaliyet gösterdiğini; ama anlaşılamama korkusundan kimliklerini saklı tuttuklarını anlattı. Adının açıklanmasını istemeyen genel müdürün verdiği bilgiye göre, 2000’e yakın kadın bu işi düzenli olarak yapıyor. Hatlar ayda ortalama 6 milyon çağrı alıyor ve bir kişi günde en fazla 40 dakika bu hatlarla konuşabiliyor.
Hatların dakikası 2 YTL olduğundan ve bir kişi ayda en fazla 240 dakika konuşabileceğinden, bu da 480 YTL’ye tekabül ediyor ki, arayanların çoğu bu parayı ödemeye razı sınıfa giriyor.
‘Ucunda’ seks konuşması olduğunu anladığınız hizmet hattının numaralarını çevirdiğinizde, karşınıza bir santral çıkıyor.
Eğer aradığınız kadının numarasını biliyorsanız, tuşluyorsunuz. Eğer bilmiyorsanız, kadınlar ‘teaser’ yapıyor. Sesini beğendiğiniz kadınla konuşmak için ‘1’i tuşluyor ve meşgul değilse bağlanıyorsunuz. Yani iş çok basit. Bağlanmadan önce “18 yaşından büyüksen vizeyi aldın demektir’ diyen bir başka anons çıkıyor.
Bizim aradığımız numara sürekli meşgul. Tekrar arayıp başka numarayı tuşluyoruz, çalıyor. İkinci çalmadan sonra açılıyor. Ama kadın bizimle değil bir başkasıyla konuşuyor. Biz de telefonu dinleme modunda yarı şaşkınlıkla, yarı hayretle telefon kulağımıza yapışmış, anlamaya çalışıyoruz.

“Seninle sevişmek istiyorum, buraya gel’

Ekim 9, 2008 - Posted by | Genel | , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: